O projekcie

Klient oraz moja rola

Moim klientem został Dj z Trójmiasta, grający pod pseudonimem artystycznym Felipe Maestro. Specjalizuje się on w muzyce house, deep, jazz oraz w klimatach beach. Zgłosił się do mnie, ponieważ chciał odświeżyć swój wizerunek poprzez zmianę logo. Poprzednie logo było przestarzałe i tworzone na szybko. Moim zadaniem było zatem stworzenie nowego oraz nowoczesnego logo, które będzie przyciągało wzrok i oddawało ducha muzyki, którą tworzy Felipe Maestro.

Propozycje logo

Tworzenie logo zacząłem od researchu. Sprawdziłem jak wyglądają loga wielu Dj-ów z całego świata. W znacznej większości przypadków to właśnie pełna nazwa pseudonimu artystycznego jest umieszczona w logo i stanowi jego główną część. Dlatego idąc tym tropem chciałem, aby nazwa Felipe Maestro była widoczna na pierwszy rzut oka. Jako, że dostałem wolną rękę, stworzyłem dla klienta dwie różne propozycję nowego logo. Pierwsza o ostrych krawędziach i “agresywniejszym” designie oraz drugą o krawędziach zaokrąglonych i subtelniejszym wyglądzie. Do obu wariantów postanowiłem również dodać w miejsce liter M oraz O symbole związane z muzyką. W pierwszym wariancie literka M stworzona została z kształtów przypominających wizualizację dźwięku, a literka O symbolizowała gramofon. W drugim wariancie literka M symbolizowała falę dźwięku i była połączona z literkę A, natomiast to litery O został dodany znak PLAY.

Podsumowując

Klientowi spodobały się obie propozycje i ostatecznie postawił na wersję z zaokrąglonymi krawędziami i łagodniejszą. Zmieniliśmy delikatnie literkę A oraz w miejsce znaku PLAY przy literce O dodana została ikona gramofonu. 

Szybko udało dojść się do porozumienia i dzięki temu od teraz Dj Felipe Maestro może wlewać w serca swoich fanów muzykę w nowym, odświeżonym wydaniu.

Dzięki za zaufanie!